ÜYELİK BEDELİ

4,5+2 Daire için (Ara kat daireler için müteahhit firma Fidanlar İnşaat A.Ş. ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 435 2626);
      I.Grup üyelik (Kayıtlar tamamlandı)
      II.Grup üyelik (Kayıtlar tamamlandı)
      III.Grup üyelik (Kayıtlar tamamlandı)
      IV.Grup üyelik (Kayıtlar tamamlandı)
      V.Grup üyelik (Kayıtlar tamamlandı.)

3+2 Daire için (Üye kayıtları tamamlandı);
            
2+2 Daire için üyelik (kayıtlar tamamlandı)

4,5+2 Zemin kat daireler için üye kayıtları devam etmektedir. Üyelik bedeli ile ilgili bilgi için kooperatif merkezimizi arayabilirsiniz.

4,5+2, 3+2 ve 2+2 daireler için üyelik bedelinin peşin kısmı banka hesabımıza yatırıldıktan sonra üyelik talebi alınacak ve üyelik kabul işlemlerinden sonra varsa kalan kısım ya defaten yada banka kredisi kullanılarak kapatılacaktır. Tüm daire çeşitleri için anlaşmalı bankamızdan (Garanti Bankası) konut kredisi kullandırılmaktadır. Senetle veya taksitle ödeme mümkün değildir.
Şerefiye bedeli konut teslimlerine yaklaşık bir yıl kala çekilecek kura sonucu belirlenecek ve belirlendikten sonra tahsil edilecektir. Talep edilirse şerefiye bedeli için de kredi imkanı sunulacaktır.
Şerefiye bedelleri şu şekildedir olacaktır.
4,5+2 daireler için en az 30.000 TL, en çok 75.000 TL
3+2 daireler için en az 25.000 TL, en çok 55.000 TL
2+2 daireler için en az 15.000 TL, en çok 45.000 TL

KİMLER ÜYE OLABİLİR?

Kooperatife ortak (Üye) olmak; kooperatiflere hem gerçek kişiler hem de tüzel kişiler üye olabilir.

NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

GERÇEK KİŞİLERİN ORTAKLIĞI:

Kooperatifler Kanunu’nun 8. Maddesinde belirtildiği üzere, gerçek kişilerin kooperatif ortaklığına girebilmesi için öncelikle medeni hakları kullanma yeterliliğine sahip olması gerekir. Üye olmak isteyen gerçek kişiler öncelilkle kooperatifin talep ettiği belgeleri tamamlayarak varsa şahsi sorumluluk ve ek ödemeleri yazılı olarak kabul etmeleri ve kooperatif merkezinden temin edeceği başvuru belgesini doldurmalarının yanı sıra 5 adet fotoğraf, ikametgah ilmuhaberi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ile ortaklık bedelinin peşinat tutarının bankaya yatırdıklarına dair banka dekontuyla beraber kooperatife başvurması gerekmektedir.

 

TÜZEL KİŞİLERİN ORTAKLIĞI:

Tüzel kişi; belli bir amaç için yasaların verdiği yetkiye dayanılarak birden fazla kişinin aynı ünvan altında oluşturdukları kuruluşlardır. Kooperatifler Kanunu’nun 1, 8 ve 9. Maddelerine göre tüzel kişiler ortak olabilir.

Tüzel kişilerın kooperatiflere ortak olmak istemeleri durumunda, gerçek kişilerde olduğu gibi; kooperatifin talep ettiği belgeleri tamamlayarak kooperatif merkezinden temin edecekleri başvuru formunu doldurarak yazılı olarak başvurmaları, varsa şahsi sorumluluk ve ek ödemeleri yazılı olarak kabul etmeleri, taahhüt ettikleri sermayenin en az dörtte birini peşin ödemelerı ve yönetim kurulunun ortaklık talebinin kabulüne ilişkin karar alıp ilgiliye bildirmeleri gerekir.

ÜYELİĞİN KABULÜ

Üyeliğin kabulü için;

  • Evraklarının tam olması
  • Üyelik bedelinin peşinat kısmının banka hesabına yatırılmış olması
  • Yönetim Kurulunun üyelik başvurusunu onaylaması

gerekmektedir.